Ingredients in this recipe

Benna Greek Yogurt Style Full Fat 430g

250g

Benna Greek Yogurt Style Full Fat 430g

€2.35

€5.47/kg

Lamb Brand Self Raising Flour 400 grms

250g

Lamb Brand Self Raising Flour 400 grms

€0.69

€0.78

€1.72/kg

Good Health Fine Table Salt 070 grms

1/2 tsp

Good Health Fine Table Salt 070 grms

€0.53

€0.55

€7.57/kg

Good Health Oregano 020 grms

1/2 tsp & 1 tbsp

Good Health Oregano 020 grms

€0.59

€0.61

€29.50/kg

Borges Extra Virgin Olive Oil 125ml

1 tbsp & 1 tsp

Borges Extra Virgin Olive Oil 125ml

€2.65

€2.99

€21.20/l

Butcher Chicken Breast. 1kg

300g

Butcher Chicken Breast. 1kg

€9.80

€9.80/kg

Good Health Garlic Powder 32g

1tsp

Good Health Garlic Powder 32g

€1.03

€1.04

€32.19/kg

Lamb Brand Smoked Paprika 50g

1tsp

Lamb Brand Smoked Paprika 50g

€1.45

€1.50

€29.00/kg

Good Health Ground Black Pepper 035 grms

to season

Good Health Ground Black Pepper 035 grms

€0.95

€0.97

€27.14/kg

La Doria Passata Jar 690g

100g

La Doria Passata Jar 690g

€1.25

€1.50

€1.81/kg

Fior Di Vita Mozzarella Shredded 150g

100g

Fior Di Vita Mozzarella Shredded 150g

€2.35

€2.49

€15.67/kg

Mushrooms White Fresh 1 Kg

100g

Mushrooms White Fresh 1 Kg

€5.90

€5.90/kg

Onions Yellow Loose Nl 1kg

1pc

Onions Yellow Loose Nl 1kg

€1.60

€1.60/kg

R. Basil Fresh 1 Pcs.

to garnish

R. Basil Fresh 1 Pcs.

€1.65

€1.65/p

Xerri Eggs 6pcs.

1pc

Xerri Eggs 6pcs.

€1.65

€1.71

€0.27/p

Lamb Brand Hulled Sesame Seeds 50g

1tsp

Lamb Brand Hulled Sesame Seeds 50g

€1.29

€1.35

€25.80/kg

Total €35.73
Items added to cart